V sredo, 8. maja, se je skupina učenk naše šole z učiteljicama odpravila v Celje, kjer so na zaključni prireditvi projekta Evropska vas predstavljale našo šolo.
Naša šola je letos celo leto spoznavala Portugalsko, in na naši stojnici so jo lahko malo bolje spoznali tudi obiskovalci.
Poskusili so lahko namaz iz sardin z olivami, izbrali so si lahko magnetek s portugalskim simbolom, si izbrali bralno kazalo (v obliki sardin in živopisanih Azulejo ploščic), leseno sardino za spomin.
Na zaključni prireditvi pa so se dekleta predstavila s portugalskim plesom.
Dogodek je bil letos žal deževno obarvan, saj je večino časa pršilo in deževalo, a vzdušje je bilo kljub temu prijetno in z velikim veseljem smo si ogledale tudi ostale stojnice in spoznale države, ki so jih predstavljale prijavljene šole.
Sedaj pa že razmišljamo, katero državo bi si izbrali naslednje leto in se že veselimo ponovnega ustvarjanja.
Poglejte si tudi video, kaj vse smo počeli marca na dnevu dejavnosti.