Drugošolci so se v spremstvu svojih učiteljic 7. 10. odpravili v Mozirski gaj. Tam jih je pričakala učiteljica Majda in jih popeljala na sprehod po parku cvetja. Drugošolci so bili nad parkom zelo prevzeti. Ogledali so si zmagovalne buče velikanke, nato pa so se prelevili v prave male raziskovalce in raziskovali živi svet v zemlji. Ujete male živali so skrbno pospravili v steklene posodice, kjer so si jih s pomočjo lupe podrobneje ogledali. Nato so se odpravili še pod kozolec, kjer so reševali učne liste. Po končanem delu so ulovljene živali skrbno vrnili v naravo. Preko terenskega praktičnega dela so se aktivno vključili v spoznavanje in čutno doživljanje narave. Ves čas nas je poleg dobre volje spremljalo tudi sonce. Dan v parku jim je kar prehitro minil.