V četrtek, 10. oktobra 2024, je Društvo prijateljev mladine Zagorje v sodelovanju z Občino Zagorje ob Savi v Kulturnem centru Delavski dom Zagorje pripravilo slovesnost, s katero so 163 prvošolcev iz zagorskih osnovnih šol sprejeli v šolsko skupnost. Na začetku jih je pozdravil Perkmandeljc, nato pa je otroke in njihove spremljevalce ter spremljevalke nagovoril župan Občine Zagorje ob Savi Matjaž Švagan, ki jim je zaželel lepo šolsko leto in uspešen začetek šolanja na osnovnih šolah. V nadaljevanju prireditve so si prvošolci ogledali predstavo “Škrat Kuzma dobi nagrado”, ki so jo pripravili učenci in učitelji Osnovne šole Ivana Kavčiča. Sledila je manjša pogostitev, kjer so se otroci posladkali z rogljički in osvežili s pijačo, ki jo je pripravila Osnovna šola Ivana Skvarče.

Gledališčnikom čestitke za izvrsten nastop, prvošolcem pa uspešno na poti učenosti.