Mesec oktober je mesec požarne varnosti, ki letos poteka pod sloganom Požarna varnost – Bodi pripravljen, bodi varen! (Preprečevanje požarov v gospodinjstvu).

V petek, 18. 10. 2024, so na šoli izvedli vajo evakuacije iz šolskih prostorov. Zvočni signal je vse v stavbi opozoril na nevarnost, zato smo vsi prisotni šolo hitro zapustili in se zbrali na travniku nasproti šole, ki je v primeru požara ali drugih nesreč določeno kot naše zbirno mesto. Vaja evakuacije je potekala mirno, hitro in brez posebnosti. Pedagoška vodja je po pregledu stavbe zadnja zapustila šolo in pri razrednikih in vzgojiteljicah preverila prisotnost otrok in o svojih ugotovitvah poročala vodji intervencije PGD Mlinše, ki je skupaj z ostalimi gasilci preveril, ali so šolski prostori izpraznjeni. Pri evakuaciji smo bili uspešni, za kar smo bili s strani PGD tudi pohvaljeni. Vsi smo se strinjali, da so takšne vaje potrebne in  dobrodošle. Omogočajo nam, da se držimo načela: Nič nas ne sme presenetiti!

Evakuacija iz prostorov šole je potrebna predvsem, kadar pride do nepredvidenih situacij, ki lahko vplivajo na varnost učencev in zaposlenih ter obiskovalcev šole. Zato je nujno, da smo seznanjeni z načrtom evakuacije in ravnanjem ob nesreči.

Po končani vaji so gasilci PGD Mlinše v gasilskem domu učencem in učiteljicam demonstrirali še postopke oživljanja. Učenci imajo o tem že kar nekaj znanja.

Gasilci so svoje delo so odlično opravili, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.