Na dan zlatih knjig, 17. septembra, smo na šoli izvedli kulturni dan na temo bralne pismenosti.
Písmenost je sposobnost branja in pisanja ter nujno tudi zmožnost razumevanja vsakdanjih sporočil. Bralna pismenost pa je zmožnost motiviranega posameznika za razumevanje, kritično vrednotenje in uporabo pisnih informacij. Za to pa potrebujemo razvite bralne veščine, ki jih bomo krepili vsak dan.
Kako je potekal dan? Vsi smo prvo uro poslušali šolski radio, potem smo nadaljevali z našim večletnim projektom Šola bere. Najmlajši so imeli ure z gospo knjižničarko Romano Poglajen in razredničarkami. Učenci 4. in 5. razreda pa so od 2. do 5. ure spoznavali poezijo, prozo in dramatiko malo drugače, z novimi načini obravnave besedil. Učenci od 6. do 9. razreda smo tudi drugo uro aktivno preživeli z razredniki oz. razredničarkami ter nadomestnimi razredniki – aktualno učno snov pri slovenščini smo obravnavali z bralnoučnimi strategijami. Po malici so sledile delavnice z različnimi učitelji glede na njihov predmet poučevanja.
Tudi učenci podružnične šole Mlinše so namenili ta dan bralni pismenosti. Poslušali so šolski radio na temo branja, razmišljali o pomenu branja, zakaj radi berejo … Brali so svoji igrački, sošolcem, listali različne knjige in jih predstavljali sošolcem. Izdelali so bralna kazala, poslušali angleško pravljico …
Nekaj utrinkov smo zbrali v fotografiji in filmu.