V okviru obogatitvenih dejavnosti za nadarjene učence in mlade knjižničarje, smo učenci svoje starše povabili na pravljično, lesarsko in ustvarjalno druženje. Srečanje s posebno sedem čutno izkušnjo je potekalo v soboto, 12. oktobra, na Veliki Preski pri Mizarstvu Kos.

V lesenem ambientu muzeja Lesarius smo si ogledali knjižno zbirko, ki nas je spodbudila k razmišljanju kako bližina dreves in bivanje z lesom vpliva na umirjenost človeka.

V Polhovi deželi nas je navdušila »knjigobežnica in knjižnica drevesnih vrst«, javni prostor za izmenjavo knjig ter informacij o drevesih Slovenije.

Ogledali smo si muzej Lesarius – muzej lesa in starih lesarskih mojstrov in se pomerili v spretnostih obdelave lesa – žagalo, rezbarilo, stružilo, skobljalo in še kaj se je. Prav presenečeni smo bili nad spretnostjo naših prstov.

Še posebej pa smo uživali ob poslušanju pravljice, ki nam jo je pripovedovala pravljičarka in nas navdušila, da smo ustvarili vsak svojo leseno slikanico. Nastale so čudovite slikanice, ki si jih boste ogledali na razstavi v šolski knjižnici ob drugem dnevu projekta »Naša šola bere« in prazniku izvirnih slovenskih slikanic.

Imeli smo se lepo. Pridobili veliko novega znanja, se urili v ročnih spretnostih in uživali v druženju s sovrstniki, starši ter sorodniki.

Vzemite si nekaj minut dnevno samo za branje, ker je osnova za trening mišljenja in empatije, ker nas branje povezuje ter umirja in ker z branjem spoznavamo svet in nas v njem.

Mladi knjižničarji